Lapacho a detoxikace organismu

Máte za sebou těžké týdny plné napětí, stresu, cítíte se bez energie a úplně vyšťavení? Chcete si změnit životosprávu a rádi byste začali úplně od samého začátku? Přijdete si po náročné zimě nezdravě skleslí a chcete svému uvadlému organismu dodat správný impuls pro nadcházející jaro? Nebo za sebou máte těžkou léčbu závažného onemocnění, která se neobešla bez velice vysokých dávek léčiv chemického původu? Pak je nejspíš ten pravý čas pro pořádnou očistu a detoxikaci těla. A právě lapacho by mohlo být tou správnou volbou, jež váš organismus zbaví veškerých toxických látek.

Kromě využití v boji se zákeřnou rakovinou a širokou škálou dalších onemocnění virového původu se lapacho snad nejčastěji zmiňuje v souvislosti s posilováním imunity našeho organismu. Již stovky let se lapacho používá jako čistě přírodní prostředek prevence nachlazení a chřipky, ale dokáže pomoci i v případě, kdy již zmíněné obtíže v našem těle vypukly. Když však mluvíme o výhodách preventivního užívání lapacha, je dobré vědět ještě o jedné věci. Nálev z lapacha, podobně jako tobolky nebo kapsle, které ho též obsahují, vám může pomoci také díky schopnosti odvádět z lidského těla nežádoucí a odpadní látky.

Lapacho mimo dalších zdravotních účinků, kterým jsme se věnovali jinde, též disponuje nezvykle silnou schopností čistit lidské tělo od všech látek, jež tam nepatří a často bývají zdrojem zdravotních obtíží, ale stejně tak mohou vést i k přímému rozvoji mnoha závažných nemocí.

Proslulá je v tomto ohledu hlavně schopnost lapacha vypuzovat z našeho těla nebezpečné těžké kovy, ale i celou řadu dalších toxinů, který by se zde pravděpodobně jinak začaly hromadit.

Nejspíš nejlepším příkladem tohoto způsobu využití léčebného potenciálu lapacha je v první řadě užívání nálevu po absolvované chemoterapii. Během průběhu chemoterapie se do lidského těla dostávají různé chemické látky a střádají se ve vysokých koncentracích, přičemž tyto toxiny se rády usazují v tkáních.

Možná že úplně to nejlepší, co po zdárně prodělané chemoterapii může pacient udělat pro svoje tělo, je pravidelné popíjení nálevu z lapacha, nejlépe v rozsahu dvou až tří šálků za den po dobu několika týdnů.

Ale vidět v lapachu pouze spojence v boji s rakovinou by byla poměrně velká chyba, protože očistnou a detoxikační kůru se doporučuje vyzkoušet si vždy, když máme podezření na určitá slabá místa v našem životním stylu.

Na detoxikační požívání nápoje z lapacha tudíž můžete často také narazit jako na přírodní doplněk během léčby následků alkoholové závislosti nebo závislosti na drogách všeobecně. Stejně také v případě, že potřebujeme pořádně pročistit namáhaná a přetížená játra či ledviny.

Pravidelné popíjení lapacha po dobu minimálně dvou nebo tří týdnů se též doporučuje kvůli pročištění sleziny, která sama čistí náš lymfatický systém, a proto se jedná o poměrně důležitý orgán s ohledem na správnou funkci našeho imunitního systému. Lapacho je tu vhodnou volbou i proto, že účinně neutralizuje kyselé prostředí.